Nie da się ukryć, że korzystanie z usług deweloperów w przypadku budowy domu może w bardzo dużym stopniu podnieść koszty całej inwestycji. Osoby, którym zależy na jak największych oszczędnościach powinny omijać oferty tego typu firm.

Najniższe koszty budowy można uzyskać, gdy całą budowę przeprowadza się własnym siłami. Jednocześnie daje to znacznie większą kontrole nad całą inwestycją. Możemy samodzielnie nadzorować jakość wykonania wszystkich prac oraz wybrać odpowiednie materiały. Oznacza to całkowitą kontrolę nad realizacją całej inwestycji i jednocześnie sprawi, że budowa domu będzie zdecydowanie tańsza.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zatrudnieniu dewelopera należy przede wszystkim dokładnie przeliczyć koszty związane z usługami takiej firmy. Potencjalne zalety wynikające z takiej współpracy to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu. Nie każdy ma możliwość śledzenia na bieżąco wszystkich etapów budowy. Dzięki powierzeniu tego zadania profesjonalnej firmie można zyskać czas, a także oszczędzić sobie trudnych decyzji, które często dotyczą różnych kwestii technicznych i wymagają wiedzy z zakresu budownictwa.