Na rynku finansowym działa wiele firm, które posiadają w swojej ofercie różnorodne produkty bankowe. Są wśród nich nie tylko kredyty gotówkowe, samochodowe, ale również i kredyty hipoteczne. W przypadku tych ostatnich wybór jest o tyle trudny, że taki kredyt bierze się nie na rok, czy dwa, ale przynajmniej na dziesięć.doradca hipoteczny kraków

Osobą, która może pomóc w wyborze najbardziej atrakcyjnej oferty jest doradca hipoteczny.
Co może doradca hipoteczny?

Rolą doradcy hipotecznego jest pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na najbardziej atrakcyjnych warunkach. Doradca pomaga jak najlepiej wybrać i poruszać się w gąszczu ofert, z którymi mamy do czynienia na rynku.

W każdym banku jest inna procedura i inne warunki przyznawania kredytów z nastawieniem na konkretną grupę klientów. Tylko doradca posiada wiedzę pomocną w uzyskaniu środków na własne lokum. Dzięki jego sugestii, Klient wie, o jaką maksymalną kwotę i w którym banku może wnioskować. Doradca dysponuje też aktualnym porównaniem ofert różnych banków. Jest to narzędzie, które znacznie może pomóc w podjęciu decyzji i wybraniu najlepszej oferty.

Klienci, którzy korzystają z usług doradcy mogą liczyć na pomoc w prawidłowym wypełnieniu wniosku kredytowego, czy w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Opieka doradcy rozpoczyna się w momencie przedstawienia oferty, a kończy po podpisaniu umowy i uruchomieniu kredytu, a czasami trwa dłużej o ile jest taka potrzeba. Opieka to nie tylko czynności związane bezpośrednio z uruchomieniem kredytu, ale również i te, które należy wykonać później (notariusz, prawnik, rzeczoznawca).
Jak wygląda praca doradcy hipotecznego?

pierwsze spotkanie z Klientem,
identyfikacja potrzeb i oczekiwań Klienta,
analiza rynku,
wstępne przedstawienie ofert,
przygotowanie dokumentów kredytowych,
złożenie w imieniu Klienta, wniosku kredytowego,
przygotowanie Klienta do podpisania umowy kredytowej,
doradztwo i opieka w okresie kredytowania.

Czy warto korzystać z pomocy doradcy?

Klient, który ubiega się o kredyt hipoteczny, łatwiej go otrzyma, jeżeli skorzysta z pomocy doświadczonego doradcy hipotecznego. Może wtedy być pewien, że wszystkie potrzebne dokumenty zostaną prawidłowo wypełnione, a cała dokumentacja będzie odpowiednio skompletowana. To doradca będzie za nas załatwiał wszelkie formalności i później dbał o to, aby wszystko odbyło się właściwie.