Każdy z nas, wychowanych za głębokiej komuny pamięta słynny w tamtych czasach kult przedmiotu. Jeżeli coś już udało się kupić należało o to dbać bardziej niż o własną żonę. Dlaczego? Bowiem każdy wiedział, że jeżeli nie daj Boże przedmiot, który zakupił się uszkodzi będzie miał poważny problem z zakupem kolejnego.

Oczywiste jest, że te usilne próby utrzymania przedmiotu w  jak najlepszym stanie mimo upływu lat, szczególnie w przypadku metalu były coraz trudniejsze. Sam pamiętam godziny spędzone ze szmatą, kiedy „polerowanie” było chyba najgorszą czynnością o jakiej kiedykolwiek pamiętałem.

Na szczęście te czasy już raczej nie wrócą, wszystko za sprawą nowej technologii, elektropolerowanie metali to technologia, której co prawda nie jesteśmy w stanie raczej zastosować w domowym zaciszu, ale za to możemy coraz taniej kupić piękne, błyszczące przedmioty, które przykuwają nasz wzrok. Taki rodzaj polerowania jest przede wszystkim szybki, ale i wyjątkowo skuteczny. Dla firm, które posiadają odpowiednią wiedzę oraz sprzęt cały proces jest dziecinnie łatwy, sprowadza się do zanurzenia i wyjęcia przedmiotu z odpowiedniego roztworu.