Wbrew pozorom, mało ludzi ma prawdziwą pasję, hobby. Istnieje przeświadczenie, że jest to rzecz zbędna w życiu, nawet infantylna. Nic bardziej mylnego!

Większość społeczeństwa nie lubi swojej pracy. Pracują, bo muszą się utrzymać, ale gdyby nie musieli każdego ranka wstawać o godzinie ósmej rano – nie robiliby tego. Przyczyny są bardzo proste – poczynając, oczywiście, od lenistwa, a kończąc na braku zainteresowania wykonywanym zawodem. Brak zainteresowania, czyli sedno sprawy.

A gdyby połączyć swoje hobby z pracą zarobkową? Wydaje się, że to nie ma szans zdać egzaminu w prawdziwym życiu, jednak jest absolutnie odwrotnie. Pasjonaci bardzo często odnoszą ogromny sukces z jednej prostej przyczyny – kochają to co robią. Grasz w tenisa, interesujesz się sprzętem i rozgrywkami? Otwórz sklep z rakietami, będziesz pierwszym i najlepszym doradcą klienta. Znasz się na torebkach, bo posiadasz ich setki, a w całym swoim życiu może nawet tysiące? Hurtownia torebek!

Ludzie boją się marzyć. A przyjemna praca połączona ze swoim hobby to naprawdę nie jest coś nieosiągalnego dla przeciętnego człowieka.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.