Generalny wykonawca to firma, która przejmuje na siebie praktycznie całość obowiązków związanych z budową domu. Dla wielu inwestorów jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Warto jednak pamiętać, że wybór dobrego generalnego wykonawcy będzie miał kluczowe znaczenie. To od działań tej firmy będzie zależała jakość wszystkich wykonanych prac, ostateczny efekt, a także częściowo prawidłowe załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Niestety wiele firm tego typu nie jest zbyt solidna. Często podejmują się realizacji kilku różnych inwestycji w tym samym czasie, a kiepska organizacja pracy prowadzi do różnych opóźnień.

Dlatego najlepiej decydować się na współpracę jedynie z doświadczonymi, rzetelnymi firmami z polecenia, nawet jeśli ceny ich usług są stosunkowo wysokie. Dzięki temu będzie można uniknąć problemów w postaci ciągłych opóźnień lub konieczności nadzorowania wszystkich kolejnych etapów budowy. Takie rozwiązanie pozwoli więc na zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz nerwów i sprawi, że inwestycja przebiegnie bez większych przeszkód.