Wielu młodych przedsiębiorców prowadzących niewielkie firmy samodzielnie zajmuje się prowadzeniem księgowości dla własnej działalności gospodarczej. Bardzo często wiąże się to z zaoszczędzeniem sporej ilości pieniędzy, która potrzebna jest mały firmom na dalszy rozwój.

Samodzielne księgowanie może wspomóc dobry program do wystawiania faktur. Pozwoli on zaoszczędzić bardzo wiele czasu, który spędzilibyśmy na ręcznym wystawianiu faktur. W internecie możemy przeczytać sporo informacji na temat dziesiątek takich aplikacji. Cena większości z nich oscyluję w granicach 100 złotych brutto. Przy wyborze odpowiedniego programu powinniśmy się wobec tego kierować jedynie opcjami jakie on oferuje. Bardzo ważna jest możliwość prowadzenia własnych baz klientów i produktów, co najbardziej przyśpiesza wystawianie faktur. Warto skupić się na możliwościach programu, które rzeczywiście będą nam niezbędne i znacznie ułatwią pracę, a nie skupiać się jedynie na wyglądzie aplikacji i bajerach.

Co raz bardziej popularne w ostatnim czasie stają się internetowe aplikacje umożliwiające wystawianie faktury online. Są one niezwykle wygodne, ponieważ mamy do nich dostęp do każdego miejsca na ziemi, w którym jest internet. Nie musimy mieć swojego komputera przy sobie. Programy umożliwiające fakturowanie online bezpiecznie przechowują nasze wszystkie informacje – najczęściej na kilka serwerach, aby w przypadku awarii klienci mieli dostęp do oprogramowania. Koszt korzystania z takiej aplikacji internetowej waha się w okolicach 10 złotych brutto miesięcznie – przy wykupie abonamentu możemy liczyć na atrakcyjne zniżki.

Niektóre firmy umożliwiają darmowe przetestowanie oprogramowania. Myślę, że jest to opcja, która pozwala dobrać aplikację, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Warto wybrać najlepszy program, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy więcej czasu na „papierkowej robocie”.