Zastosowanie odpowiedniej jakości produktów i materiałów w realizowaniu zlecenia budowlanego, jest kluczem do sukcesu. Najgorszym możliwym pomysłem jest oszczędzanie i świadomy wybór śruby albo podkładek niższej jakości tylko i wyłącznie w celu zmniejszenie kosztów związanych z inwestycją.
Często bowiem takie nakrętki wystawione są później na notoryczne działanie czynników atmosferycznych i mogą znacząco stracić na swojej trwałości lub funkcjonalności i np. przestaną dać się odkręcać, jeśli nie będą pokryte dodatkową powłoką kwasoodporną i nierdzewną.
Oszczędzanie na klasie wytrzymałości produktu i świadomy wybór elementów wykonanych z materiałów zastępczych, może mieć fatalne skutki także finansowe, gdy firma będzie musiała na własny koszt dokonywać napraw i poprawek. Warto więc wybierać podkładki czy kołki tylko ze sprawdzonych źródeł i decydować się na rozwiązania najbardziej sprawdzone. Większość doświadczonych firm i budowlańców doskonale rozumie, jak ważne jest prawidłowe wykonanie projektu za pierwszym razem.