Telewizja naziemna jest najpopularniejszym sposobem odbioru sygnału telewizyjnego. Jednak od sierpnia 2013 roku sygnał naziemny zostanie wyłączony. Czy to oznacza koniec telewizji?

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął program pełnej cyfryzacji sygnału telewizyjnego w Polsce. Jego celem jest zastąpienie sygnału naziemnego przez telewizję satelitarną i cyfrową, a tym samym polepszenie jakości przesyłanego obrazu.

Od sierpnia 2013 odbiór telewizji będzie możliwy tylko za pomocą talerzy satelitarnych, sieci kablowych bądź odbiorników DVB-T. Odbiór telewizji poprzez tradycyjne anteny „siatkowe” nie będzie działał tapety xxx.

Jednak zmiany zaplanowane na 2013 rok nie oznaczają likwidacji tv. Wręcz przeciwnie, likwidacja sygnału naziemnego przysłuży się do wzrostu technologii telewizji. Cyfrowa jakość tv umożliwi nam nie tylko korzystanie z lepszego obrazu, ale również pozwoli urozmaicać odbiór programów. Już dziś na rynku dostępna jest oferta tv 3D, w której wybrane programy emitowane są w trójwymiarze. Pełna cyfryzacja telewizji z pewnością umożliwi korzystanie z jeszcze lepszych technologii i rozwiązań.