Czy osoba bezrobotna może wziąć kredyt?kredyt dla bezrobotnych

Podczas rozpatrywania wniosku kredytowego banki dokładnie sprawdzają zdolność finansową klienta oraz historię w Biurze Informacji Kredytowej. Zdolność kredytowa ustalana jest na podstawie wysokości miesięcznych dochodów, stałych miesięcznych obciążeń potencjalnego kredytobiorców oraz aktualnej sytuacji życiowej.

Szansa na podjęcie kredytu przez osobę nieposiadającą zatrudnienia jest zatem znikoma, aby nie powiedzieć – żadna. Osoby bezrobotne muzą szukać zatem innych sposobów na uzyskanie potrzebnej gotówki. Rozwiązaniem problemów finansowych mogą być parabanki oraz instytucje udzielające pożyczek gotówkowych w systemie online, np. Vivus, Wonga czy Zaimo.
Kredyt dla bezrobotnych – na co uważać?

Pożyczkodawcy chcą przyciągnąć jak największą liczbę klientów, stosując uproszczone procedury i obiecując atrakcyjne oprocentowanie. W wielu wypadkach wystarczy dowód osobisty, aby w ciągu kilkunastu minut otrzymać pożyczkę na kwotę kilku tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że instytucje parabankowe często żerują na zdesperowanych klientach, naliczając bardzo wysokie oprocentowanie i opłaty poboczne.

Decydując się na podjęcie kredytu dla bezrobotnych powinniśmy zatem dokładnie prześledzić warunki umowy i sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji i opłat dodatkowych – to właśnie one nierzadko rekompensują podejrzanie niskie oprocentowanie.
Kredyt dla bezrobotnych – zaufane instytucje

Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług danego pożyczkodawcy, warto porównać kilka dostępnych na rynku ofert kredytów dla bezrobotnych. Zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się oferty pożyczkodawców oferujących swoje usługi w systemie online. Klienci mogą bowiem szybko zapoznać się z regulamin udzielania pożyczek, wysokością oprocentowania oraz tabelą prowizji i opłat dodatkowych.

Co więcej internauci chętnie wymieniają się opiniami o pożyczkodawcach, a to zdaniem większości klientów najlepsza forma weryfikacji uczciwości firm. Dużym zainteresowaniem wśród klientów z Polski cieszy się Zaimo oferujący pożyczki online w kilka minut z błyskawicznym przelewem na wskazane konto osobiste.
Więcej informacji o pożyczkach online i wysokości oprocentowania znajdą Państwo wysyłając wniosek Zaimo znajdujący się poniżej.