Doradca hipoteczny Kraków

Na rynku finansowym działa wiele firm, które posiadają w swojej ofercie różnorodne produkty bankowe. Są wśród nich nie tylko kredyty gotówkowe, samochodowe, ale również i kredyty hipoteczne. W przypadku tych ostatnich wybór jest o tyle trudny, że taki kredyt bierze się nie na rok, czy dwa, ale przynajmniej na dziesięć.doradca hipoteczny kraków

Osobą, która może pomóc w wyborze najbardziej atrakcyjnej oferty jest doradca hipoteczny.

Co może doradca hipoteczny?

Rolą doradcy hipotecznego jest pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na najbardziej atrakcyjnych warunkach. Doradca pomaga jak najlepiej wybrać i poruszać się w gąszczu ofert, z którymi mamy do czynienia na rynku.

W każdym banku jest inna procedura i inne warunki przyznawania kredytów z nastawieniem na konkretną grupę klientów. Tylko doradca posiada wiedzę pomocną w uzyskaniu środków na własne lokum. Dzięki jego sugestii, Klient wie, o jaką maksymalną kwotę i w którym banku może wnioskować. Doradca dysponuje też aktualnym porównaniem ofert różnych banków. Jest to narzędzie, które znacznie może pomóc w podjęciu decyzji i wybraniu najlepszej oferty.

Klienci, którzy korzystają z usług doradcy mogą liczyć na pomoc w prawidłowym wypełnieniu wniosku kredytowego, czy w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Opieka doradcy rozpoczyna się w momencie przedstawienia oferty, a kończy po podpisaniu umowy i uruchomieniu kredytu, a czasami trwa dłużej o ile jest taka potrzeba. Opieka to nie tylko czynności związane bezpośrednio z uruchomieniem kredytu, ale również i te, które należy wykonać później (notariusz, prawnik, rzeczoznawca).

Jak wygląda praca doradcy hipotecznego?

 1. pierwsze spotkanie z Klientem,
 2. identyfikacja potrzeb i oczekiwań Klienta,
 3. analiza rynku,
 4. wstępne przedstawienie ofert,
 5. przygotowanie dokumentów kredytowych,
 6. złożenie w imieniu Klienta, wniosku kredytowego,
 7. przygotowanie Klienta do podpisania umowy kredytowej,
 8. doradztwo i opieka w okresie kredytowania.

Szczegóły plus wniosek sprawdź na kredytkrakow.pl/kredyt-krakow/kredyt-hipoteczny-krakow/

Czy warto korzystać z pomocy doradcy?

Klient, który ubiega się o kredyt hipoteczny, łatwiej go otrzyma, jeżeli skorzysta z pomocy doświadczonego doradcy hipotecznego. Może wtedy być pewien, że wszystkie potrzebne dokumenty zostaną prawidłowo wypełnione, a cała dokumentacja będzie odpowiednio skompletowana. To doradca będzie za nas załatwiał wszelkie formalności i później dbał o to, aby wszystko odbyło się właściwie.

Doradca hipoteczny Kraków
4.5 (90%) 2 votes

7 thoughts on “Doradca hipoteczny Kraków

 1. Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług doradcy hipotecznego bo kompletnie nie znam się na kredytach, pomimo czytania artykułów, studiowania rankingów i pomocy kalkulatorów kredytowych nie jestem w stanie okiełznać tematu kredytów. Czy takie doradztwo jest bardzo drogie? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia dla takiego doradcy, zależy od ilości wykonanych usług czy jak to jest?

 2. Wszystko zależy od tego na jakiego doradcę się zdecydujesz ale w większości przypadków, z tego co mi wiadomo, mniej więcej wygląda to w ten sposób, że całe doradztwo przed udzieleniem kredytu jak i w trakcie okresu kredytowania jest dla Ciebie bezpłatne. Nie ponosisz opłat. Doradca ma od banku jakieś tam określone prowizje za udzielenie kredytu i doradztwo.

 3. Dla osób, które nijak nie ogarniają rynku finansowego, a jest takich jednostek od groma, to taki doradca to chyba strzał w dziesiątkę. Z różnymi opiniami się spotkałam ale oczywiście jeśli taki człowiek posiada odpowiednią wiedzę a zazwyczaj musi żeby pracować na takim stanowisku to z całą pewnością pomoże dobrać fajną i ciekawą propozycję kredytu czy pożyczki.

 4. Jeśli doradca jest dobry, w sensie zna się rzeczywiście na rzeczy i wiecie o co chodzi, orientuje się co się dzieje na rynku i jest rzetelny czyli doradza rzeczywiście biorąc pod uwagę analizę różnych ofert to myślę, że dla wielu osób to jest to bardzo duża pomoc i ułatwienie w doborze kredytu czy pożyczki. No i jeszcze trzeba by przeanalizować ewentualne prowizje jego działań, szczerze to nie wiem jak to funkcjonuje.

 5. Wszędzie są plusy i minusy. Po prostu najlepiej moim zdaniem zastanowić się po której stronie jest więcej plusów i zdecydować się na doradztwo pośrednika bądź nie, taka ot prosta wskazówka według mnie. Gdyby jednak kosztowo miało wyjść tak samo jak branie kredytu bez doradcy, to ja bym się zdecydowała na jego pomoc bo w końcu to znaczne ułatwienie i komfort.

 6. Z pewnością wygodniej jeśli rzeczywiście trafi się na osobę, która nie czaruje a raczej jest dobrze obeznana w temacie. Ja brałem kredyt samodzielnie, bez pomocy i doradztwa, chyba , że tylko tyle co powiedzieli w banku. Ogólnie gdybym miał brać kredyt jeszcze raz, od nowa, z pewnością zastanowiłbym się nad doradcą hipotecznym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *