Wiele osób posiadających po kilka kredytów często chciałoby rozwiązać tą sytuację i wyjść na tym korzystnie. Jest to możliwe dzięki konsolidacji kredytów, która umożliwi nam zbicie wszystkich kredytów w jeden. De facto bank, w którym skorzystamy z oferty kredytu konsolidacyjnego spłaci za nas nasze długi wystawiając nam poniekąd rachunek za taką transakcję. Z reguły będzie to dla nas korzystne zarówno finansowo jak i czasowo.

W przypadku konsolidacji oczywiście musimy posiadać zdolność kredytową na dzień, w którym chcemy jej dokonać, a więc nie ma możliwości posłużenia się starą zdolnością kredytową z czasu kiedy braliśmy wszystkie nasze kredyty. W Krakowie jest wiele banków, które z chęcią udzielą nam takiej pomocy na dogodnych dla nas warunkach.

W skorzystaniu z możliwości konsolidacji kredytowej pomóc nam może również wykwalifikowany pośrednik kredytowy, który posiada dostęp do bardzo wielu banków i porówna za nas wiele oferty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy na pewno najlepszą możliwość kredytową.
ZALETY KONSOLIDACJI KREDYTU

– jeden termin spłaty dla wszystkich naszych kredytów.
– zazwyczaj znacznie niższa rata łączna.
– możliwość wydłużenia czasu spłaty, a w niektórych bankach skorzystania z dodatkowych pieniędzy przy okazji konsolidacji kredytowej.
JAK SKONSOLIDOWAĆ SWOJE KREDYTY?

To niezwykle proste. Tak naprawdę wystarczy poświecić kilkanaście minut swojego czasu i szybko przekonamy się czy konsolidacja naszego zadłużenia jest możliwa w wybranym przez nas banku. Wystarczy wniosek online, na podstawie którego zostaniemy być może o przedstawienie dodatkowych dokumentów. Cały proces konsolidacji kredytów trwa zaledwie kilka chwil, a po nim już będziemy mogli cieszyć się z jednej, z reguły niższej raty.

Będziemy mieli do wyboru na przykład wydłużenie czasu spłaty i pomniejszenie łącznej raty comiesięcznych zobowiązań, albo też pomniejszenie kwoty kosztów kredytu i pozostawienie czasu na aktualnym poziomie. Konsolidacja w praktycznie każdym wypadku oznacza dla nas jako kredytobiorców wymierne korzyści finansowe.