Życia bez samochodu dzisiaj niemal nikt sobie nie wyobraża. Nie każdego jednak stać na zakup pojazdu za gotówkę. W takich sytuacjach możemy skorzystać z możliwości zakupu samochodu na współwłasność z bankiem czyli tzw. kredyt samochodowy.

Banki chętnie udzielą takiego kredytu zarówno firmie jak i osobie, która biznesu nie prowadzi, ale posiada stałe źródło dochodu dostatecznie wysokie, by pokrywać comiesięczne raty.
Kredyt na samochód w Krakowie

To prawie taki sam kredyt jak znany nam doskonal kredyt konsumpcyjny na dowolny cel. Kredyt samochodowy jednak różni się kilkoma istotnymi aspektami. Przede wszystkim będzie on znacznie tańszy od kredytu gotówkowego, ponieważ w grę wchodzi dodatkowe zabezpieczenie dla banku w postaci naszego pojazdu.

Często również bank stanie się współwłaścicielem naszego samochodu, co w wielu sytuacjach jest także korzystne dla nas. Inną korzyścią kredytu samochodowego jest to, że jeżeli samochód ma być pojazdem firmowym, będziemy mogli odpisywać kwotę kredytu od comiesięcznych podatków. Zazwyczaj takie kredyty są udziela na okres do 4 lat, a ich raty o ile są stosunkowo wysokie, to sam kredyt jest niezwykle korzystny, a ostateczna cena samochodu nie będzie wiele odbiegać od tej jaką zapłacimy płacąc gotówką w salonie. Banki również chętnie udzielają takich kredytów na zakup pojazdu używanego.
Wyślij wniosek online

Wniosek możemy złożyć w większości banków za pomocą Internetu. Taki wniosek online nie zajmie nam wiele czasu, a w dogodnej dla nas chwili skontaktuje się z nami przedstawiciel banku, który dokładnie oceni nasze zdolności kredytowe we współpracy z analitykiem finansowym banku. Po decyzji kredytowej szybko otrzymamy kredyt, a ściślej mówiąc bank będzie współfinansował zakup nowego pojazdu przez nas. Jest to kredyt celowy, a więc fizycznie pieniędzy do ręki nie dostaniemy.

Co ważne, w większości przypadków banki mogą wymagać od nas niewielkiego wkładu własnego na zakup takiego pojazdu. Już teraz wypełnij wniosek i sprawdź czy masz możliwość zakupu samochodu w taki sposób.