Nożyce gilotynowe

Każdy wie jak wyglądają nożyczki oraz do czego służą. Większość prawdopodobnie zna także działania owego bardzo popularnego urządzenia. Są jednak sytuacje, w których zwykłe nożyczki okazują się być niewystarczające. Co jeżeli na przykład musimy przyciąć kawałek blachy lub potrzebujemy naprawdę dużej precyzji przy przecinaniu papieru? W takim wypadku z pomocą przychodzą nam nożyce gilotynowe.

W dużym uproszczeniu to po prostu takie większe nożyczki, jednak działają na trochę innej zasadzie. Są to po prostu dwa przylegające do siebie pod odpowiednim kątem noże połączone ze sobą. W przeciwieństwie do zwykłych nożyczek zazwyczaj nie da się ich zbyt łatwo przenieść. Posiadają natomiast wiele innych zalet, takich jak możliwość cięcia grubszych materiałów, jak wcześniej wspomniana blacha lub grube arkusze papieru. Ponadto odznaczają się zdecydowanie większą precyzją cięcia w stosunku do nożyczek. Z tego powodu są bardzo często wykorzystywane na przykład w drukarniach i fabrykach, ale także w dekarstwie.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia