Zieleń, ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wycisza organizm, pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi i nasze samopoczucie.
Ogród i działka, to świetne miejsca zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. W dzisiejszych czasach, stosuje się ogrodolecznictwo, które ma ogromny wpływ na osoby upośledzone psychicznie, nadpobudliwe, potrzebujące rozładowania emocjonalnego. Prace ogrodowe, rozwijają kreatywność, a także uczą systematyczności i opieki. Działka, to także znakomite miejsce, aby wsadzić drzewa owocowe i krzewy, a także zioła, które możemy wykorzystać podczas codziennego przygotowywania posiłków. Posiadanie ogrodu lub działki, jest jak posiadanie kawałka nieba. Miejsce to, docenią szczególnie osoby, które całe dnie spędzają przed biurkiem, zawalone papierami i zmęczone świecący ekranem monitora.
Wiosną, zachwycaj się przemianami, które zachodzą w roślinach, kwitnieniem, a jesienią, przyglądaj się wielobarwnym liściom, twórz z nich wspaniałe bukiety i wypoczywaj we własnym ogrodzie.