Ślub to jedna z najważniejszych chwil w życiu, dlatego chcemy, aby była ona wyjątkowa i na lata zapadła w naszej pamięci. Ważny jest każdy element tej uroczystości: wystrój kościoła, stroje państwa młodych, kwiaty, miejsce, w którym odbędzie się wesele oraz muzyka.
Jeśli chodzi o oprawę muzyczną ślubu to najczęściej młoda para wybiera organistę. Jeśli jednak chcemy się wyróżnić na tle innych, to mamy kilka możliwości. Możemy na przykład wybrać kwartet smyczkowy, w którego składzie znajdzie się altówka, skrzypce i wiolonczela. Wówczas zaprezentują oni gościom nastrojowe utwory muzyki klasycznej. Innym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej wokalistki, która swym anielskim głosem odśpiewa „Ave Maria”. Może jej towarzyszyć akompaniament w postaci skrzypiec czy fletu.
Ważne, aby organista na ślub, wokalistka czy zespół, który wybierzemy był z tak zwanej „najwyższej półki”. Nie chcemy bowiem, aby nasi goście czuli się zażenowani, kiedy usłyszą fałszujący głos czy repertuar niedostosowany do okazji.