Reklama, to nie tylko telewizja, radio, internet. Reklama to także gadżety takie jak długopisy, kalendarze, kubki, breloczki, nośniki pamięci i inne. Producenci towarów oraz usługodawcy za wszelką cenę chcą dotrzeć do potencjalnego klienta. Zachęcają nas promocyjnymi gadżetami, których celem jest tak na prawdę reklama firmy.
Firmy z całego świata konkurują między sobą między innymi poprzez reklamę, ta która okaże się lepsza/atrakcyjniejsza odniesie większy sukces, a co za tym idzie obroty danej firmy znacznie wzrosną.
Produkty, które zakupujemy są efektem reklamy. Reklama pozwala na rozpoznawalność produktu oraz na wyrobienie sobie o danym produkcie opinii. Bardzo często zdarza się tak, że przez pryzmat reklamy stwierdzamy czy produkt jest dobry, czy też nie. Dobrze przedstawiony produkt wzbudza w nas chęć zakupu.
Reklamowane produkty/towary są obiektem zainteresowania. Produkty, które nie są w żaden sposób reklamowane wydają nam się gorsze. Decyzje, które podejmujemy są uwarunkowane przez reklamę.