Przyjęcie weselne w wyjątkowym miejscu

Wiele istotnych myśli zaprząta głowę przyszłym nowożeńcom podejmującym pierwsze przygotowania do najważniejszego dnia swojego życia, na który oczekują z utęsknieniem i pewnym napięciem. Muszą wybrać instytucję, w jakiej zawrą związek małżeński, zdecydować, mimo usilnych podpowiedzi rodziny i znajomych, według własnego uznania, czy będzie to urząd stanu cywilnego, czy jednak ośrodek religijny. W przypadku katolików rzymskich problem wydaje się mniejszy, gdyż wystarczy połączyć obie te możliwości w ślubie konkordatowym, natomiast protestanci, chcąc także celebrować ów dzień w obrządku swojego wyznania, muszą dodatkowo i zupełnie oddzielnie, poza USC, ustalić ważne kwestie także z pastorem w zborze, do którego należą. Osoby niewierzące decydują się na ślub przed urzędnikiem państwowym.

Każda z par, niezależnie od poglądów na powyższą kwestię, dokonuje też innych wyborów. Zastanawiają się więc np., gdzie odbędzie się przyjęcie po samych zaślubinach, jaka jest najlepsza sala na wesele, obsługa weselna, jaki jadłospis zachwyci gości i kto znajdzie się na liście świętujących z nowożeńcami tę wyjątkową okazję. Pomieszczenie przez nich zarezerwowane powinno w ich oczach być efektownie przystrojone, w stylu najbliższym parze młodej (rustykalnym, vintage czy boho albo glamour). Istotne, żeby odznaczało się przestrzenią mieszczącą bez poczucia ścisku wszystkich zaproszonych. Taka sala na wesele warunkuje dobrą, nieskrępowaną zabawę taneczną, swobodne przemieszczanie się osób i obszar odpowiedni dla gier prowadzonych przez wodzirejów.

Warto zatem dobrze zastanowić się nad swoimi wyborami, żeby niczego w ten dzień nie żałować i móc skupić się na powadze oraz radości samej uroczystości.