Shreepati Skies

Ostatnimi czasy zatwierdzono plany stworzenia projektu, drapacza chmur, który w nadchodzącym czasie może stać się najwyższa budowlą na terenie Indii, jeśli jego budowa oczywiście dojdzie do skutku. Konstrukcja będzie nosić nazwę Shreepati Skies, zlokalizowana będzie na terenie Bombaju a zaprojektowana jest przez lokalnego architekta nazywającego się Reza Kabul, spod którego ołówka wyszedł projekt zlecony przez Shreepati Group.

Wieżowiec, który, gdy zostanie ukończony, będzie wynosić się na ponad trzysta metrów w górę, będzie opierał się na około dwuhektarowej działce obecnie zajmowanej przez około stuletnie budynki mieszkalne o niskiej zabudowie, które niedawno wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć w obsypanej Oskarami produkcji rodem z Hollywood „Slumdog Milioner z ulicy.

Deweloperzy napotkali na drodze do zatwierdzenia projektu budynku w tym właśnie miejscu pewne komplikacje a mianowicie niektórzy z mieszkańców powzięli działania prawne przeciwko nowym planom zagospodarowania terenu ich mieszkań. Sądy orzekły jednak na korzyść dewelopera i dały zarazem zielone światło dla startu projektu. W zamian za to Shreepati Group będzie musiało znaleźć nowe domy dla ponad pięciuset rodzin. Nie musimy dodawać, że zapłacić będzie musiał za te mieszkania oczywiście deweloper.

Wieżowiec ustawiony będzie na kwadratowym placu podium, które obejmować będzie kilka pięter, zawierających między innymi miejsca parkingowe. Powyżej podstawy odnaleźć będziemy mogli znacznych rozmiarów, jak lubimy je nazywać, podniebny ogród a stąd wznosić się będzie cylindrycznych kształtów wieża, która w miarę wzrostu wysokości będzie się nieznaczne zwężać aż do momentu, w którym osiągnie swój szczyt, który zwieńczony zostanie obiegającym dookoła dach akcentem.

Wieżowiec jest wykonany z białego betonu oraz niebiesko barwionych szyb. Posiada również wysoką ilość balkonów, czy jak kto woli tarasów, mających zmaksymalizować przestrzeń dla mieszkańców. Układ balkonów zmienia się wraz ze wzrostem wysokości wieżowca dając efekt jakby podzielenia go na trzy segmenty.

Budynek będzie projektem czysto mieszkalnym, znajdzie tam miejsce również ponad setka najwyższej klasy apartamentów, które zostały, każdy oddzielnie, zaprojektowane przez architekta. Wśród tych apartamentów znaleźć będziemy mogli takie, które posiadają od dwóch do czterech pokojów, przez mieszkania dwupiętrowe oraz penthousy posiadające przepiękne widoki na ocean aż do takich mieszkań, które posiadać będą własne baseny do wiosłowania znajdujące się na tarasach. Mieszkańcy luksusowego wieżowca będą mogli również korzystać z prywatnego teatru, centrum spa, sali gimnastycznej oraz basenu. Niestety w projekcie nie przewidziano żadnej powierzchni przeznaczonej pod usługi czy sklepy.

Aby sprostać standardom związanych z ochroną środowiska, budynek będzie przetwarzać deszczówkę oraz szarą wodę produkowaną przez gospodarstwa domowe, której, w zależności od źródeł informacji, w każdym gospodarstwie domowym w ten sposób tracone jest od 50 do 80 procent.

Budowa wieżowca ma zająć w przybliżeniu około pięciu lat.