Podstawową zaletą SKOK Kraków jest fakt, że działa on na nieco innych zasadach aniżeli tradycyjne banki, dlatego też każdy klient może dostosować ofertę dla własnych potrzeb oraz oczekiwań. Skok Stefczyka który działa na rynku w Krakowie funkcjonuje na podstawie prawa spółdzielczego, a co więcej współpracuje także z innymi instytucjami, przez co oferta jest szeroka i bardzo różnorodna.

Fundamentem działalności SKOKU w Krakowie jest kasa, w skład którą wchodzą współwłaściciele, sytuacja ta ma ogromne znaczenie na rynku, na który wciąż wzrasta proces globalizacji. Cały kapitał, jaki posiada instytucja jest w 100 % polski i nie ma żadnych zagranicznych udziałów.

Skok wychodzi na przeciw oczekiwaniom każdego Polaka, a co więcej stara się także walczyć z wykluczeniem finansowym, co powoduje że zaciągnąć tutaj kredyt nawet osoby widniejące w BIK. Wszystkie oferty w instytucji są także bardzo przystępne, nie występuje tu wysokie oprocentowanie, a doskonała obsługa dokładnie wytłumaczy wszystkie niezrozumiałe dla klienta zagadnienia związane z zaciągnięciem pożyczki i jego spłatą.

Firma wyróżnia się bardzo prostą i nieskomplikowaną procedurą, formalności są w wielkim stopniu ograniczone, zaś procedura obsługi zawsze na najwyższym poziomie. Każdy kto ubiega się o pożyczkę, bez względu na kwotę otrzyma ją bardzo szybko i sprawnie.