Smocza Jama

Nie tylko dla najmłodszych, odwiedzających Kraków, lecz także dla każdego dorosłego Smocza Jama stanowi nieodzowny punkt planu zwiedzania. Jest to główna atrakcja tego miasta, dawnej stolicy naszego Kraju. Wiąże się z nią niezapomniana legenda o smoku wawelskim, którą zna chyba każdy nasz rodak.
Smocza Jama – ciekawa jaskinia krasowa
Koniecznością dla każdego podróżnika niewątpliwie jest miejsce takie jak jaskinia smoka wawelskiego. Jeśli chodzi o miejsce takie jak jaskinia Kraków stara się dbać o całe jej otoczenie. Znajduje się ona w obrębie zrębu wzgórza wawelskiego i od lat 70. XX wieku znana jest dzięki legendzie o smoku oraz pomnikowi Chromego.
Wyjątkowe atrakcje krakowskie dla turystów
Wywierająca niesamowite wrażenie na turystach oraz mieszkańcach od lat krakowska Smocza Jama wymieniana jest jako najciekawsza atrakcja miasta. Pełna trasa turystyczna, która dotyczy tej jaskini, ciągnie się aż przez 81 metrów. Zwiedzanie rozpocząć możemy już od zamku na Wawelu.
Ulubione miejsce mieszkańców Krakowa
Atrakcje w Krakowie to nie tylko liczne zabytki, które możemy zobaczyć. To przede wszystkim atrakcje rekreacyjne, do których bezsprzecznie zalicza się tak bardzo popularną jaskinię smoka. Długie, kręcone schody utrudniają chętnym zdobycie Smoczej Jamy, jednak po trudach i znojach udaje się to każdemu.