Domy ze skośnymi dachami cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tymczasem okazuje się, że budowa tego typu dachów ma nie tylko zalety, ale także wady.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że skośne dachy mają dosyć skomplikowaną konstrukcję, która wymaga stosunkowo dużego nakładu pracy. W związku z tym taki typ dachu musi być zawsze wykonany przez pracowników, którzy mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie. Problematyczny może być także wybór odpowiedniego pokrycia takiego dachu. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych produktów, takich jak różnego rodzaju dachówki, jednak są to często bardzo specjalistyczne rozwiązania. Zdecydowanie się na konkretny rodzaj pokrycia będzie wymagało dobrej orientacji w tym obszarze.

Chociaż konstrukcja skośnego dachu rodzi pewne problemy, jednak nic nie wskazuje na to, aby płaskie dachy zyskały na popularności. Dlatego warto pamiętać o tym, żeby wybierać jednie doświadczoną ekipę budowlaną, która będzie wiedziała jak prawidłowo wykonać dach.