Bardzo modne kiedyś fototapety obecnie przeżywają swój renesans. Okazuje się, że powróciły one z ogromną siłą i bardzo różnią się od tych, które znajdowały się w naszych wnętrzach jeszcze dwadzieścia lat temu. Przede wszystkim, można dowolnie wybierać, jeśli chodzi o wzory fototapet. Dużym powodzeniem cieszą się te, które przedstawiają ludzi.
Najczęściej do wyprodukowania takich fototapet używa się zdjęć sławnych aktorów i innych celebrytów. Bardzo często są to zdjęcia sceny filmu, który okazał się być kultowym. Istnieje również możliwość wyprodukowania fototapety na zamówienie ze zdjęciem, które samodzielnie wybierzemy. Może być to nawet nasze zdjęcie. Wiele firm oferuje taką możliwość.
Wybierając fototapety z ludźmi zastanówmy się najpierw dobrze, czy faktycznie nam one pasują do naszych pomieszczeń. Bez wątpienia musi być to pokój urządzony w sposób nowoczesny i nie może tam znajdować się zbyt wiele mebli, aby wszystko się nie zlewało w jedną całość. Takie fototapety sprawdzają się przede wszystkim w większych i przestronnych pomieszczeniach.