Kiedy pierwsze fototapety zaczęły się pojawiać jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia, nie było zbyt dużego wyboru wzorów. Bardzo popularne były zwłaszcza panoramy miast ora rajskie krajobrazy o nienaturalnych wręcz kolorach. Z czasem takie duże zdjęcia zakrywające całą ścianę zaczęły wychodzić z mody. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii drukarskich, fototapety znów wracają jednak do łask.

Dziś wcale nie trzeba decydować się na mało oryginalne zdjęcia rajskich plaż czy panoramę Paryża albo Nowego Jorku. Możliwości jest znacznie więcej. Inspiracji, jaką fototapetę warto wybrać, można poszukać tutaj: http://www.dekowizja.pl/fototapety.html.

Na pewno warto zastanowić się nad afrykańskim krajobrazem. Zdjęcia przywodzące na myśl sawannę albo afrykańską dżunglę mogą interesująco prezentować się w salonie, zwłaszcza jeśli znalazły się w nim już typowo kolonialne meble z ciemnego, egzotycznego gatunku drewna. Wybierając grafikę, warto kierować się nie tylko własnym gustem. Dobrze jest też zwrócić uwagę na kolory oraz układ zdjęć.