Podesty stabilne i ruchome

Od kilku lat sektor budowlany w Polsce funkcjonuje na dobrym poziomie. W każdym, mniejszym czy większym mieście zauważalne są wykonywane prace przy budynkach o różnym przeznaczeniu. Niezależnie od tego, czy są one remontowane, czy budowle są stawiane od podstaw – do ich wykończenia czy robót na wysokościach są potrzebne podesty, które umożliwią pracownikom pracę na poziomie któregoś z pięter.

Występują różne rodzajów podestów. Najbardziej rozpoznawalnymi są zwykłe, stabilne, składane i rozkładane rusztowania, które lokowane są pod samą ścianą bloków mieszkalnych czy innych budynków. Najczęściej występują one z blaszanym lub drewnianym wypełnieniem, w zależności od charakteru pracy. Mniej spotykanym, ale również stosowanym jest wypełnienie drewnopochodne lub nawet stal ocynkowana.

Praktyczne okazują się także podesty ruchome, które można zastosować w mniej dostępnych miejscach, a co najważniejsze – można regulować ich wysokość wedle zapotrzebowania. Wśród nich wyodrębnimy podesty: masztowe, wiszące oraz przejezdne.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna